A jegesmedvék többnyire magányos életmódot folytatnak, de amikor eljön az utódnemzés ideje a jégmentes időszakban, összegyűlnek a szárazföldön, és egy darabig társas életet folytatnak.
A jegesmedvék a nyári időszakban március és július között párosodnak.
A nőstények 5 éves korukban, a hímek 6 éves korukban válnak ivaréretté.
A hímek választják ki a nekik tetsző nöstényt, akit követnek a jégen, és megharcolnak érte, ha kell.
A himek csak rövid ideig maradnak a nösténnyel, úgy egy hétig, majd újabb pár után néznek.
A terhes jegesmedvék október és december között kialakítják a szüléshez és az újszülöttek neveléséhez szükséges fészket. Mély hóhalmokban ássák ki az odút, ez lehet a szárazföldön vagy a tenger jegén. Ide vonulnak el a kölykök megszülésére és felnevelésére. Közben a többi jegesmedve aktív marad, élik szokásos téli életüket.
A terhes anyamedve mintegy két hónapig tartózkodik a magakészítette odúban, mielőtt december-január környékén megszületik, az általában két utód. Az újszülöttek alig egy kilogrammosak, tehát a jegesmedve tömegéhez viszonyítva igen picik. Az összegyűjtött tartalék-élelem mintegy 6 hónapig tart ki.
A kölyköket márciusig-áprilisig szoptatja, akkor hagyják el először a hóodút.Ekkor a kölkök 10-15 kilogrammot nyomnak. Az anyamedve fokozatosan szoktatja a kölköket a hideghez és a kinti jégvilághoz, megtanítja őket vadászni és védekezni.
2 év elteltével a kölkök önállósodnak és megkezdik magányos életüket és a ciklus kezdődik elölről.
A jegesmedvék körülbelül 25 évet élnek és általában éhen halnak ha már nem tudnak vadászni.
Picture: Polar Bear
Photograher: Churchill Manitoba, Native American